Doświadczanie rzeczywistości ⮕ David R. Hawkins(...) Podążanie prostą ścieżką do oświecenia wymaga szczególnej dyscypliny i zaangażowania. To nie jest to samo, co praktykowanie religii. Jest wiele dogmatów religijnych, które wspierają poszukiwanie oświecenia, jest tez wiele, które nie robia tego., a w istocie stanowia przeszkode.  Bycie poboznym to jedno, bycie oświeconym to coś zupełnie innego


Tradycyjnie, oddani duchowi poszukiwacze tworzyli własne grupy i metody studiowania i medytacji. Te grupy zwykle tworzone są przez uczniów konkretnego nauczyciela albo grupy podobnych nauczycieli, którzy uosabiają prawdę wewnętrznej scieżki.

Autentycznie duchowe grupy zwykle mają w bibliotece prace największych oświeconych mędrców. Chociaż pozornie nieco różne, to wszystkie są o tym samym, ponieważ jest tylko jedna wielka prawda, i ta sama Jaźń  prześwieca przez każdego prawdziwego nauczyciela. Nie ma żadnej doktryny, którą trzeba wyznawać albo narzucać innym.


Przy wielkim szczęściu, a może jako rezultat karmicznej zasługi, taka oddana duchowa grupa może nawet mieć swojego żyjącego oświeconego mędrca, ale to jest niezwykle rzadkie. Prawdziwie oświeceni mędrcy są nieliczni, a jeszcze mniej liczni są dostępni
Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda Józef Tischner, Historia filozofii po góralsku
dodam od siebie świetno prawda to też prawda. Nigdy nie kupujcie nisko wibracyjnej gówno prawdy!

 

(...) Naszym zdaniem, przebudzenie wiąże się z uruchomieniem szerokiej percepcji prowadzącej do uświadomienia sobie ogromnego spektrum procesów jakie zachodzą w naszej czasoprzestrzeni.Jak widać, dla Ego umysł stał się dodatkowym narzędziem, które można wykorzystać przeciwko innym, by osiągnąć swój cel.


Hawkins pracował jako psychiatra i prowadził swoją praktykę psychiatryczną w północnej części stanu Nowy Jork . Po wycofaniu się z praktyki klinicznej w 1980 roku skupił się na duchowości i świadomości. Jego główną troską była promocja duchowości człowieka.
Oświadczył, że duchowy wzrost jest najdokładniejszym i najgłębszym sposobem łagodzenia cierpienia na tym świecie. Według jego koncepcji ludzie żyją na różnych poziomach świadomości i w odniesieniu do tych poziomów postrzegają rzeczywistość i prawdę. Oprócz wykładów Hawkins podsumował swoje nauczanie w szczególności we własnych książkach.


キツtys prawdaネDiavid R Hawkins - The power of intention. Potęga intencji


Fragmenty utworu opublikowano na prawach cytatu, pastiszu oraz do celów edukacyjnych. Wszystkie prawa należą do Wszechświata oraz do kreatora zdarzeń. Opublikowane fragmenty służą jedynie zapoznaniu czytelnika z treścią książki, której fizycznie w internecie nie może przejrzeć - tak jak to ma miejsce w ksiegarniach. Umożliwiamy jedynie dokonanie świadomych zakupów w internecie, pozwalajac zapoznać sie gruntownie z kupowanym produktem, aby uniknąć późniejszych rozczarowań.

→ キświetno prawdaツネ
⇨ ツtys prawda
⇶ ...gówno prawda