Menu
Koszyk

Koh - fragrance of the soul

Koh - fragrance of the soul

香 Koh po japońsku oznacza kadzidło.


Drzewne kompozycje, tradycyjnie zawijane w papier. Skromna prezentacja podkreśla jakość zapachów.


Kadzidło – substancje zapachowe uwalniane podczas spalania, pochodzenia naturalnego stosowane w rytuałach religijnych, medytacji, w kosmetyce, kuchni i medycynie.

Kadzidło wytwarzane z żywic kadzidłowców działa leczniczo, zawiera bowiem seskwiterpeny zwiększające utlenowanie mózgowia, co bardzo korzystnie wpływa na pracę podwzgórza, a tym samym gospodarkę hormonalną, stany emocjonalne, procesy uczenia się i zwiększa odporność organizmu


W rejonie Morza Śródziemnego kadzidło (tutaj zwane olibanum) powstawało z substancji żywicznej otrzymywanej z przedstawicieli rodzaju kadzidla (kadzidłowiec) (Boswellia sacra, Boswellia serrata) z dodatkiem innych gatunków aromatycznych roślin z rodziny osoczynowatych (Burseracerae). Gatunki, z których uzyskuje się surowiec to niskie drzewa i krzewy występujące na terenie Afryki i Bliskiego Wschodu. Uszkodzenie kory powoduje sączenie żywicy, która po zaschnięciu jest zbierana. Wyschnięta żywica przypomina kawałki rozdrobnionego bursztynu.


W czasach przed Imperium Rzymskim cena kadzidła była wyższa niż cena złota. Od starożytności kadzidło jest substancją używaną do celów kultu. Podczas spalania w kadzielnicy wydziela przyjemny zapach. Odświeżający, cytrusowy aromat olibanum sprawia, że od tysiącleci jest używany w rytuałach oczyszczających i w medytacji. Poza zasięgiem roślin z rodzaju kadzidla stosowane są kadzidełka wytwarzane z innych substancji zapachowych

清浄 心身 Oczyszcza ciało i ducha Eiju oznacza "Długie Życie" Drzewo sandałowe stanowi główny składnik tych kadzideł. Pełny, ciepły zapach. Rolka 50 szt Czas spalanie ok. 30 min   Kadzidełka Kyara Taikan pozwalają nam cieszyć się tym niezwykłym zapachem, którym japońska szlach..
32.00 zł
Mainichiko po japońsku znaczy właśnie "kadzidło na każdy dzień" Kadzidełka mainichiko o zapachu sosny i drzewa sandałowego. Kiedy ponad sto lat temu genialny twórca kadzideł Yujiro Kito skomponował ten zapach, przyświecała mu myśl stworzenia kadzideł, których ludzie mogliby używać każdego d..
26.00 zł
塵 裏 愉 閑 Cisza w burzliwych czasach Sagano - czyli "Równiny Kyoto" Elegancja i zmysłowy charakter sandałowca miesza się ze słodko - gorzkim aromatem paczuli, przełamanym kwiatową nutą Rolka 50 szt Czas spalanie ok. 30 min   Kadzidełka Kyara Taikan pozwalają nam cieszyć się ..
28.00 zł
募 而 知足 Nawet w małych ilościach jest wystarczająca Zuiun znaczy "Obłok Sczęścia" Magiczny zapach drzewa Oud przełamany szczyptą sandałowca i benzoe z delikatna nutą balsamiczno - kwiatową. Rolka 50 szt Czas spalania ok 30 min.   Kyara,  to najwyżej jakości drewno Oud (Jink..
39.00 zł
Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)
Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE