Menu
Koszyk

Parapsychologia

Parapsychologia

Parapsychologia (gr. παρα- – „przy”, „obok”, „poza czymś”) − dziedzina badająca rzekome zjawiska psychiczne, wywołane przez siły, zdające się posiadać charakter inteligentny lub przez nieznane moce utajone w umyśle ludzkim.


Bywa też definiowana jako nauka badająca zjawiska paranormalne (czyli trudne do wyjaśnienia za pomocą znanych praw przyrody) za pomocą metod eksperymentalnych i statystycznych (często poprzez metaanalizę i badania statystyczne z udziałem generatorów zdarzeń losowych

Parapsychologia bada 4 grupy zjawisk paranormalnych:


    Jasnowidztwo – wiedza o zaginionych osobach, lub rzeczach.

    Telepatia – bezpośrednie połączenie między dwoma umysłami.

    Prekognicja – wiedza o tym co się jeszcze nie zdarzyło, której nie można wywieść z bieżącego stanu wiedzy

    Anomalna perturbacja (inaczej psychokineza, PK, lub BMI) – poruszanie przedmiotów (lub inne oddziaływanie na świat fizyczny) wyłącznie siłą umysłu


W ujęciu prezentowanym przez Słownik psychologii (wydany w roku 2009) parapsychologia zajmuje się badaniem procesów psi, które dzielą się na:


    postrzeganie pozazmysłowe (ESP – extra sensory perception), czyli postrzeganie, w którym nie biorą udziału znane zmysły)

        telepatia – porozumiewanie się, w którym nie biorą udziału znane zmysły

        jasnowidzenie – spostrzeganie odległych zdarzeń lub przedmiotów, w którym nie biorą udziału znane zmysły

        prekognicja (przedwiedza) – paranormalna zdolność poznawania przyszłych zdarzeń

        retrokognicja – paranormalna zdolność poznawania zdarzeń przeszłych

    psychokineza (PK), czyli psychiczne oddziaływanie na zjawiska przestrzenne


Pramatką parapsychologii była magia. Magia, jak mówi encyklopedyczna formuła, opiera się na odwiecznej wierze człowieka w istnienie sił i istot nadprzyrodzonych. Dzięki określonym rytuałom i praktykom magicznym, wykorzystywanym przez osoby obdarzone nadprzyrodzoną mocą. Ludzie od zawsze chcieli zapanować nad siłami natury i nawiązać kontakty z innymi poziomami codziennej rzeczywistości, z innymi wymiarami.

Z magii wyodrębniły się również i inne nauki i paranauki takie jak alchemia, astrologia czy też toksykologia, radiestezja oraz parapsychologiaNa podstawie źródła Wikipedii


  

Wahadło i jego zastosowanie w radiestezjiIstotą radiestezji jest wykrywanie wibracji, promieniowań lub oddziaływań, a służą do tego wahadło lub różdżka. Dzięki temu poradnikowi, stworzonemu przez największy autorytet w Polsce z dziedziny radiestezji, Leszka Matelę, opanujesz techniki posługiwania si..
39.00 zł
Ars Magica czyli Sztuka Psychotroniki - Lech Emfazy Stefański
Chwilowo brak
Czy jasnowidzenia można się nauczyć? Czy dzięki odpowiednim metodom można rozwinąć w sobie tę umiejętność? Współcześnie wychowując nowe pokolenia duży nacisk kładziemy na umiejętność logicznego myślenia, często lekceważąc przy tym wyobraźnię, kreatywność oraz intuicję dziecka. Takie wychowanie typu ..
23.00 zł
Historia człowieka, który nauczył się świadomie opuszczać własne ciało.  Dalekie podróże to druga po Podróżach poza ciałem, najsłynniejsza książka nurtu literatury parapsychologicznej. Robert A. Monroe odkrywa przed czytelnikiem tajemnice swych podróży astralnych i opowiada o tym, jak wygląda ż..
50.00 zł
"Otwierając tę książkę uzyskacie szansę na zmianę swego życia przez wyjście na nowy poziom ewolucji. Przyniesie ona zrozumienie prawdziwej przyczyny zdrowia i wszystkich chorób, ludzkiego postępowania i kolei losu. Uwolnicie się od wpływów wielkich energetycznych pasożytów manipulujących ludźmi i zm..
25.00 zł
Czytając pierwszą książkę i poznając metody DEIR pierwszego stopnia, uczyliście się pracować ze swoją energetyką. Potraficie zauważać oddziaływania energetyczne z zewnątrz i chronić się przed nimi. Możecie zdiagnozować stan energetyki innych osób. Nauczyliście się uwalniać od patologicznych połączeń..
25.00 zł
Otwierając tę książkę, otrzymujecie szansę zmiany na zawsze swojego życia poprzez wzniesienie się na nowy stopień ewolucji. Zostaną przed wami odkryte prawdziwe przyczyny zdrowia, choroby, postępowania i ludzkiego losu.Uwolnicie się od wpływu wielkich energetycznych pasożytów rządzących ludźmi i pop..
25.00 zł
Od magii do psychotroniki - Lech Emfazy Stefański
2-3 dni
Psychotronika i parapsychologia – dowiedz się co to jest, zainwestuj w swój rozwój duchowyTelepatia, przeczucia, dermooptyka, telekineza – te wszystkie zjawiska, które obejmują postrzeganie pozazmysłowe zgłębia psychotronika. Dzięki tej publikacji Ty również będziesz mógł zapoznać się z wiedzą, któr..
29.00 zł
Książka o najbardziej ekscytujących przeżyciach, jakie zdarzyły się człowiekowi Najsłynniejsza książka nurtu literatury parapsychologicznej.  Robert A. Monroe – spokojny biznesmen z Wirginii – zaczął doświadczać tajemniczych stanów, które całkowicie zmieniły jego życie. Gdy po raz pierwszy zoba..
45.00 zł
Psi – zdolności paranormalne zwykłych ludziKażdy z nas ma jakieś zdolności paranormalne czy Psi! Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę, a tym bardziej nie potrafi z nich świadomie korzystać. Prorocze sny, przeczucia, że za chwilę się coś wydarzy lub radiestezja są sygnałami odbieranymi przez św..
49.00 zł
Reiki kompletny kurs uzdrawiania. Trzy stopnie wtajemniczenia - F. Arjava P. Lubeck
Chwilowo brak
W książce znajdziesz sposób, aby napełnić życiodajną energią pożywienie i wodę, aby z ich pomocą wzmocnić swój organizm. Stosując proste techniki, oczyścisz aurę i odblokujesz czakry. Reiki nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią. Jest energią i sztuką jej wykorzystania ..
30.00 zł
Radiestezja mentalna w praktyce – jak prawidłowo używać wahadełka i różdżkiNa pewno słyszałeś o radiestezji. Ale czy wiesz, na czym polega radiestezja mentalna? Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz jej użyć do rozwiązania wielu problemów? Zarówno tych małych, jak i poważniejszych. Stosując wahadełko ..
33.00 zł
Wahadełko radiestezyjne w nowatorskim podejściu do radiestezji!Radiestezja często uważana jest za pseudo naukę o promieniowaniu. Ma być ono wytwarzane przez otoczenie, między innymi cieki wodne czy strefy geopatyczne. Samo pojęcie zastąpiło uprzednio popularne terminy wahadlarstwa i różdżkarstwa. Pr..
30.00 zł
Wyświetlono: 1 do 12 z 14 (2 stron)
Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE