Menu
Koszyk

Channeling

Channeling

 KSIEGARNIA JOGINA  EZOTERYKA - ALCHEMIA DUCHOWOŚCIEzoteryka odnosi się do wiedzy dostępnej jedynie dla osób uprzywilejowanych, doświadczonych lub takich, które przeszły inicjację. Ezoteryka zajmuje się rozwojem duchowym. Wokół tego pojęcia istnieje wiele nieporozumień. Jest to termin, w który tak jak do worka wrzuca się wszystkie zagadnienia dotyczące tego co pozamaterialne. Jest to tzw. wiedza tajemna (łac. scientia occulta), czyli przeznaczona tylko dla grona wtajemniczonych, wybrańców. Pojęcie to jest często używane w religioznawstwie.


Propaguje inne postrzeganie rzeczywistości, bardziej otwarte, rozwój duchowy, porusza tematy duchowe lub odrzucane przez współczesną naukę. Jej treści są na ogół otoczone atmosferą tajemnicy, starożytnych przekazów, guru o nadnaturalnych mocach, itp., są odczuwalne w sposób pozazmysłowy.


Dużo wspólnego ezoteryzm ma też z mistycyzmem, jednakże wiele tradycji mistycznych nie próbuje wprowadzać dodatkowej wiedzy duchowej, lecz raczej koncentruje się na skupieniu uwagi osoby wierzącej czy modlącej się na obiekcie kultu.


Ezoteryzm zwykle koncentruje się na osobistym oświeceniu i wewnętrznych praktykach duchowych, zaś religie zorganizowane czy egzoteryzm skupia się na wspólnych praktykach i rytuałach, a także na prawach które rządzą społecznością. Pomimo tego także ezoteryzm zawiera tradycje, instytucje i inne publiczne aspekty.


Prawdziwa ezoteryka skupia w sobie wszystkie ezoteryczne szkoły, bowiem każda z nich wnosi poznanie, głębię doświadczenia duchowego jednostki. Najważniejszą częścią ezoteryzmu, jest chęć odkrywania nieznanego, która sprawiała, iż wielu ludzi poprzez wieki szukało odpowiedzi na dręczące ich pytania. Każdy szczerze poszukujący prawdy w końcu ją znajduje i jest ona przejawiona w całym stworzeniu i jego pięknie. Wszystkie szkoły gnozy, mistycyzmu, hermetyzmu, teozofii są alchemią duchową swego rodzaju bramą do poznania.


Gnostycyzm naucza, iż ten świat nie jest naszym prawdziwym domem - że gdy przejrzymy przez iluzję i zrozumiemy naszą prawdziwą naturę, będziemy mogli stąd uciec i powrócić do świata duchowego.


Hermetyzm, włączając w to także astrologię, opiera się na założeniu, że dusza i kosmos są w jakiś tajemniczy sposób ze sobą powiązane. "Jak na górze, tak i na dole".


Masoneria i niektóre formy alchemii używają symbolicznych sposobów, by pomóc praktykantom w ich dążeniu do stania się lepszymi, czego celem jest pogłębianie swoich zalet i zbliżanie się ku boskości.


Teozofia i jej odłamy nauczają, iż istnieją "ukryci mistrzowie", którzy kierują rozwojem duchowym ludzkości. Jeśli chcemy, możemy aktywnie wspomagać ich w tej pracy.


Spirytualizm kładzie nacisk na bezpośrednie doświadczenia życia pozagrobowego poprzez kontakty z duchami.


Czwarta droga to pogląd, że ludzie normalnie funkcjonują jak automaty, które jednak mogą się przebudzić dzięki specjalnym praktykom, które wytrząsają nas z normalnych, otumaniających umysł nawyków.


Psychologia Junga szuka sposobów na zintegrowanie różnych dualności i przeciwności w psyche pacjenta poprzez użycie mitów, snów i wizji.


Edgar Cayce o leczeniu energią kolorów, kryształami i kamieniami - Dan Campbell
Chwilowo brak
Od zarania dziejów ludzie byli świadomi potęgi barw, drogich Kamieni i kryształów, mogącej odmienić nasze życie. W swoich słynnych "odczytach" Edgar Cayce rzuca światło na ich doniosłe znaczenie dla rozwoju ludzkiej psychiki. Pisząc zarówno o odczytach, jak i własnych odkryciach, Dan Campbell przeds..
27.00 zł
Edgar Cayce o prawie karmy - Ishwar C. Sharma
Chwilowo brak
Edgar Cayce, nazywany "śpiącym prorokiem" jest też najsłynniejszym jasnowidzem i uzdrowicielem naszych czasów. Wszechstronna, obszerna wiedza jego "odczytów" nadal czeka na wyjaśnienie.Jednym z mniej znanych aspektów przekazów Cayce'a pozostaje zawarte w nich przesłanie filozoficzne. W tej książce w..
24.00 zł
Edgar Cayce o snach i prekognicji - Harmon H. Bro
Chwilowo brak
CAYCE, jeden z największych fenomenów parapsychicznych w historii, mówi o związkach między snem, życiem i przyszłością....Słynny jasnowidz dokonał kilkuset interpretacji snów, pozwalających zrozumieć zależności między snem i życiem na jawie. Właściwe odczytanie snu, co jest złożonym procesem, pozwal..
26.00 zł
Edgar Cayce o Tajemnicach Wszechświata - Lin Cochran
Chwilowo brak
Jak żyć w zgodzie z Prawem Uniwersalnym.Książka "Edgar Cayce i tajemnice wszechświata" odsłania przed Czytelnikiem niezwykle istotne tajemnice, które - raz wykorzystane - mogą radykalnie odmienić nasze życie. To wspaniała praca Lin Cochran, długoletniej adeptki wiedzy Cayce'a, ujawniająca podstawowe..
28.00 zł
Edgar Cayce o uzdrawianiu - M. E. Carter, W. McGarey
Chwilowo brak
Edgar Cayce zasłynął z kilkunastu tysięcy wizjonerskich przekazów odbieranych w stanie transu. Większość z nich dotyczyła szeroko pojętego uzdrawiania.Niezwykła zdolność do do stawiania przez medium diagnoz osobom odległym nawet o tysiące mil pozostaje jednym z największych fenomenów parapsychicznyc..
27.00 zł
Edgar Cayce odpowiada na dziesięć najważniejszych pytań - John G. Fuller
Chwilowo brak
Edgar Cayce, amerykański Śpiący Prorok, to najsłynniejsze medium channelingowe minionego wieku, jasnowidz, mistyk i uzdrowiciel duchowy. W stanie specjalnego transu dokonywał tzw. readingów - odczytów informacji z wyższej świadomości, dotyczących rozmaitych kwestii, np. stanu zdrowia, przyszłości, c..
27.00 zł
Wyświetlono: 1 do 6 z 6 (1 stron)
Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE