Menu
Koszyk

Maty do Jogi

Maty do Jogi

Maty do jogi - Magiczne Atrybuty Jogina


 


Współczesne maty są wykonane z różnych materiałów i najczęściej są wykorzystywane w Hatha jodze jako środek zwiększający bezpieczeństwo praktyki. Powszechnie znane jako maty antypoślizgowe.

Starożytna praktyka Jogi w Indiach pierwotnie wykonywana była na trwaie, na utwardzonej powierzchni.

Utrwalone obrazy wielkich joginów w pozycjach lotosu zwykle prezentowane są na skórach tygrysich bądź jelenii.

Wraz z wprowadzeniem jogi na Zachodzie wielu nauczycieli zaczęło używać róznego rodzaju mat w celu zapewnienia własciwego bezpieczeństwa podczas wykonywania asan, aby zminimalizować mozliwość występowania drobnych kontuzji.

Maty do jogi mają zwykle długość 72 "/ 182 cm i mają szerokość 24" / 60 cm.

Niektórzy preferują bardzo szerokie maty (30 "/ 78 cm) dla takich pozycji, jak Surya Namaskar czy balanse.

Maty do jogi różnia się pod wzgledem grubości, i tak mozemy najprostszą mate kupić od 2 mm (lekka) do 4-5 mm (standardowa lub" klasyczna ") aż do 7 mm w przypadku mat o bardzo wysokich parametrach antypoślizgowych, przeznaczonych do codziennych praktyk, gwarantujących niewielkie ich zużycie w przestrzeni wieloletniej intensywnej praktyki.


Wiele mat produkowanych o podstawowych parametrach antypoślizgowych zostało wykonanych z PVC  Pierwsze "ekologiczne" maty zostały wykonane z naturalnej juty i kauczuku. Obecnie wszystkie maty PVC posiadają certyfikaty Oeko-Tex AZO i "DOP" - wolne od lateksu i szkodliwych substancji.


Alternatywnie maty jogi wykonane są z elastomeru termoplastycznego , TPE, który jest uważany za bardziej ekologiczny niż PVC.

Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE