Wszyscy są Buddami, tylko jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy. Nic nie ogranicza potencjału naszego umysłu. Każdy kto włoży pewien wysiłek w osiągnięcie oświecenia,
odkryje to...

Każdy atom, który wibruje w tobie pozostaje w kontakcie z każdym atomem, który wibruje we mnie. Przejrzysta przestrzeń mojego umysłu i przejrzysta przestrzeń twojego umysłu są dokładnie tym samym. Jesteśmy jednym oceanem świadomości. W tym oceanie istnieje jednak wiele fal i wiele strumieni i dopiero gdy spostrzegą one, że w rzeczywistości są samym oceanem, będziesz wolny.
Pomyśl, że twoje ciało jest czymś co masz, a nie czymś, czym jesteś. Pomyśl,
że jest ono jak narzędzie i staraj się używać go najlepiej jak tylko potrafisz

 

(...)  Wszystko jest prawdą, która manifestuje się na poziomie przestrzeni jako informacja, na
poziomie energii jako radość, a na poziomie fizycznym jako aktywne współczucie. Ta
jedność przestrzeni i świadomości gra sama ze sobą, zna sama siebie, nie istnieją w niej
podziały i zawsze jest doskonała.

.

tekst pochodzi z

Lama Ole Nydahl
108 odpowiedzi jogina
→ www.dharma.pl

Źródło szczęścia - Lama Ole Nydahl


Fragmenty utworu opublikowano na prawach cytatu, pastiszu oraz do celów edukacyjnych. Wszystkie prawa należą do Wszechświata oraz do kreatora zdarzeń. Opublikowane fragmenty służą jedynie zapoznaniu czytelnika z treścią książki, której fizycznie w internecie nie może przejrzeć - tak jak to ma miejsce w ksiegarniach. Umożliwiamy jedynie dokonanie świadomych zakupów w internecie, pozwalajac zapoznać sie gruntownie z kupowanym produktem, aby uniknąć późniejszych rozczarowań.