Neidan ⮕ Alchemia wewnętrznaAlchemia wewnętrzna skupia się na przemianie cielesnych sanbao „trzech skarbów”, czyli podstawowych energii podtrzymujących życie człowieka:

    Jing 精„Esencja odżywcza, esencja; wyrafinowana, udoskonalona; ekstrakt; dusza, ciemność, instynkty zwierzęce, demon; plemnik, komórka jajowa, nasiona, genetyka”


    Qi 氣„energia nabyta powietrze pożywienie woda energia życiowa, szarość, siła; powietrze, para; oddech; wigor; postawa”


    Shen 神„duch; umysł, blask, jasność; bóg, bóstwo; witalność nadprzyrodzone zdolności, wyższe intencje, nadprzyrodzona istota”
Shen jest pierwotnym duchem ciała. Posiadanie dobrego Shen oznacza witalność i blask na powierzchni skóry oraz blask i iskrę widoczne w oczach

 

(...) Niektóre z ćwiczeń działają uspokajająco, inne stymulująco lub tonizująco, jeszcze inne pomagają w aktywacji, wykorzystaniu i kultywowaniu wewnętrznej energii Ch'i i zewnętrznej siły życiowej Li. Dzięki osiągniętemu w ten sposób doskonałemu zdrowiu, wszystkie one pomagają w otwarciu całego ciała, poprawiają funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego, zwiększają zdolności umysłowe mózgu, zapewniają większą kontrolę umysłu, zwiększają percepcję i intuicję, podnoszą morale standardy i dają spokój umysłowi, co z kolei zapewnia wewnętrzną harmonię i większe szczęście. Z biegiem czasu ćwiczenia te powoli otwierają kanały funkcjonalne i kontrolne, które zasilają i aktywują ośrodki energetyczne, nerwowe i psychiczne, umożliwiając jednostce głębsze zrozumienie, świadomość i świadomość świata duchowego


Andriej Sidersky

Studio jogi Sidersky oferuje oryginalne techniki oddechowe i energetyczne, które uzupełniają i optymalizują praktykę jogi. Studio aktywnie szkoli instruktorów.
System treningowy Y23 (gimnastyka jogina metodą JOGA 23) – „joga z ludzką twarzą”. AV Sidersky rozpoczął prace nad faktycznym projektem systemu w 2003 roku. Następnie system został przekształcony z uwzględnieniem praktycznego i teoretycznego rozwoju uczniów i współpracowników A. V. Sidersky'ego i z czasem przekształcił się w wysoce skuteczny technologiczny produkt szkoleniowy zbiorowej kreatywności, obejmujący rozwój wielu wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie hatha jogi, sztuki walki i nowoczesne techniki treningu sportowego oraz fitness , pływanie i freedivingАндрей Сидерский | Комплекс Yoga23 на 30 минут


Fragmenty utworu opublikowano na prawach cytatu, pastiszu oraz do celów edukacyjnych. Wszystkie prawa należą do Wszechświata oraz do kreatora zdarzeń. Opublikowane fragmenty służą jedynie zapoznaniu czytelnika z treścią książki, której fizycznie w internecie nie może przejrzeć - tak jak to ma miejsce w ksiegarniach. Umożliwiamy jedynie dokonanie świadomych zakupów w internecie, pozwalajac zapoznać sie gruntownie z kupowanym produktem, aby uniknąć późniejszych rozczarowań.