Menu
Koszyk

Parapsychologia

Parapsychologia

Parapsychologia (gr. παρα- – „przy”, „obok”, „poza czymś”) − dziedzina badająca rzekome zjawiska psychiczne, wywołane przez siły, zdające się posiadać charakter inteligentny lub przez nieznane moce utajone w umyśle ludzkim.

Bywa też definiowana jako nauka badająca zjawiska paranormalne (czyli trudne do wyjaśnienia za pomocą znanych praw przyrody) za pomocą metod eksperymentalnych i statystycznych (często poprzez metaanalizę i badania statystyczne z udziałem generatorów zdarzeń losowych
Parapsychologia bada 4 grupy zjawisk paranormalnych:

    Jasnowidztwo – wiedza o zaginionych osobach, lub rzeczach.
    Telepatia – bezpośrednie połączenie między dwoma umysłami.
    Prekognicja – wiedza o tym co się jeszcze nie zdarzyło, której nie można wywieść z bieżącego stanu wiedzy
    Anomalna perturbacja (inaczej psychokineza, PK, lub BMI) – poruszanie przedmiotów (lub inne oddziaływanie na świat fizyczny) wyłącznie siłą umysłu

W ujęciu prezentowanym przez Słownik psychologii (wydany w roku 2009) parapsychologia zajmuje się badaniem procesów psi, które dzielą się na:

    postrzeganie pozazmysłowe (ESP – extra sensory perception), czyli postrzeganie, w którym nie biorą udziału znane zmysły)
        telepatia – porozumiewanie się, w którym nie biorą udziału znane zmysły
        jasnowidzenie – spostrzeganie odległych zdarzeń lub przedmiotów, w którym nie biorą udziału znane zmysły
        prekognicja (przedwiedza) – paranormalna zdolność poznawania przyszłych zdarzeń
        retrokognicja – paranormalna zdolność poznawania zdarzeń przeszłych
    psychokineza (PK), czyli psychiczne oddziaływanie na zjawiska przestrzenne

Pramatką parapsychologii była magia. Magia, jak mówi encyklopedyczna formuła, opiera się na odwiecznej wierze człowieka w istnienie sił i istot nadprzyrodzonych. Dzięki określonym rytuałom i praktykom magicznym, wykorzystywanym przez osoby obdarzone nadprzyrodzoną mocą. Ludzie od zawsze chcieli zapanować nad siłami natury i nawiązać kontakty z innymi poziomami codziennej rzeczywistości, z innymi wymiarami.
Z magii wyodrębniły się również i inne nauki i paranauki takie jak alchemia, astrologia czy też toksykologia, radiestezja oraz parapsychologia


Na podstawie źródła Wikipedii

 

 

Wahadło i jego zastosowanie w radiestezjiIstotą radiestezji jest wykrywanie wibracji, promieniowań lub oddziaływań, a służą do tego wahadło lub różdżka. Dzięki temu poradnikowi, stworzonemu przez największy autorytet w Polsce z dziedziny radiestezji, Leszka Matelę, opanujesz techniki posługiwania si..
39.00 zł
Ars Magica czyli Sztuka Psychotroniki - Lech Emfazy Stefański
Chwilowo brak
Czy jasnowidzenia można się nauczyć? Czy dzięki odpowiednim metodom można rozwinąć w sobie tę umiejętność? Współcześnie wychowując nowe pokolenia duży nacisk kładziemy na umiejętność logicznego myślenia, często lekceważąc przy tym wyobraźnię, kreatywność oraz intuicję dziecka. Takie wychowanie typu ..
23.00 zł
"Otwierając tę książkę uzyskacie szansę na zmianę swego życia przez wyjście na nowy poziom ewolucji. Przyniesie ona zrozumienie prawdziwej przyczyny zdrowia i wszystkich chorób, ludzkiego postępowania i kolei losu. Uwolnicie się od wpływów wielkich energetycznych pasożytów manipulujących ludźmi i zm..
25.00 zł
Czytając pierwszą książkę i poznając metody DEIR pierwszego stopnia, uczyliście się pracować ze swoją energetyką. Potraficie zauważać oddziaływania energetyczne z zewnątrz i chronić się przed nimi. Możecie zdiagnozować stan energetyki innych osób. Nauczyliście się uwalniać od patologicznych połączeń..
25.00 zł
Otwierając tę książkę, otrzymujecie szansę zmiany na zawsze swojego życia poprzez wzniesienie się na nowy stopień ewolucji. Zostaną przed wami odkryte prawdziwe przyczyny zdrowia, choroby, postępowania i ludzkiego losu.Uwolnicie się od wpływu wielkich energetycznych pasożytów rządzących ludźmi i pop..
25.00 zł
Psychotronika i parapsychologia – dowiedz się co to jest, zainwestuj w swój rozwój duchowyTelepatia, przeczucia, dermooptyka, telekineza – te wszystkie zjawiska, które obejmują postrzeganie pozazmysłowe zgłębia psychotronika. Dzięki tej publikacji Ty również będziesz mógł zapoznać się z wiedzą, któr..
29.00 zł
Psi – zdolności paranormalne zwykłych ludziKażdy z nas ma jakieś zdolności paranormalne czy Psi! Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę, a tym bardziej nie potrafi z nich świadomie korzystać. Prorocze sny, przeczucia, że za chwilę się coś wydarzy lub radiestezja są sygnałami odbieranymi przez św..
49.00 zł
W książce znajdziesz sposób, aby napełnić życiodajną energią pożywienie i wodę, aby z ich pomocą wzmocnić swój organizm. Stosując proste techniki, oczyścisz aurę i odblokujesz czakry. Reiki nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią. Jest energią i sztuką jej wykorzystania ..
30.00 zł
Tajemniczy krąg zjawisk psi - Leszek Matela
Chwilowo brak
Książka kierowana do odbiorców zainteresowanych niezwykłymi zjawiskami, trudnymi do wyjaśnienia przez współczesną naukę. Wokół nas ma miejsce cały szereg zjawisk, których konwencjonalna medycyna i nauka nie są w stanie wyjaśnić. Czy musimy skazywać się na życie w niewiedzy? Nie – wystarczy skorzysta..
39.00 zł
Wyświetlono: 1 do 12 z 12 (1 stron)
Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE