Menu
Koszyk

Parapsychologia

Parapsychologia

Parapsychologia (gr. παρα- – „przy”, „obok”, „poza czymś”) − dziedzina badająca rzekome zjawiska psychiczne, wywołane przez siły, zdające się posiadać charakter inteligentny lub przez nieznane moce utajone w umyśle ludzkim.

Bywa też definiowana jako nauka badająca zjawiska paranormalne (czyli trudne do wyjaśnienia za pomocą znanych praw przyrody) za pomocą metod eksperymentalnych i statystycznych (często poprzez metaanalizę i badania statystyczne z udziałem generatorów zdarzeń losowych
Parapsychologia bada 4 grupy zjawisk paranormalnych:

    Jasnowidztwo – wiedza o zaginionych osobach, lub rzeczach.
    Telepatia – bezpośrednie połączenie między dwoma umysłami.
    Prekognicja – wiedza o tym co się jeszcze nie zdarzyło, której nie można wywieść z bieżącego stanu wiedzy
    Anomalna perturbacja (inaczej psychokineza, PK, lub BMI) – poruszanie przedmiotów (lub inne oddziaływanie na świat fizyczny) wyłącznie siłą umysłu

W ujęciu prezentowanym przez Słownik psychologii (wydany w roku 2009) parapsychologia zajmuje się badaniem procesów psi, które dzielą się na:

    postrzeganie pozazmysłowe (ESP – extra sensory perception), czyli postrzeganie, w którym nie biorą udziału znane zmysły)
        telepatia – porozumiewanie się, w którym nie biorą udziału znane zmysły
        jasnowidzenie – spostrzeganie odległych zdarzeń lub przedmiotów, w którym nie biorą udziału znane zmysły
        prekognicja (przedwiedza) – paranormalna zdolność poznawania przyszłych zdarzeń
        retrokognicja – paranormalna zdolność poznawania zdarzeń przeszłych
    psychokineza (PK), czyli psychiczne oddziaływanie na zjawiska przestrzenne

Pramatką parapsychologii była magia. Magia, jak mówi encyklopedyczna formuła, opiera się na odwiecznej wierze człowieka w istnienie sił i istot nadprzyrodzonych. Dzięki określonym rytuałom i praktykom magicznym, wykorzystywanym przez osoby obdarzone nadprzyrodzoną mocą. Ludzie od zawsze chcieli zapanować nad siłami natury i nawiązać kontakty z innymi poziomami codziennej rzeczywistości, z innymi wymiarami.
Z magii wyodrębniły się również i inne nauki i paranauki takie jak alchemia, astrologia czy też toksykologia, radiestezja oraz parapsychologia


Na podstawie źródła Wikipedii

 

 

Abc wahadła. Radiestezja w praktyce - Leszek Matela
Nowość
Wahadło i jego zastosowanie w radiestezjiIstotą radiestezji jest wykrywanie wibracji, promieniowań lub oddziaływań, a służą do tego wahadło lub różdżka. Dzięki temu poradnikowi, stworzonemu przez największy autorytet w Polsce z dziedziny radiestezji, Leszka Matelę, opanujesz techniki posługiwania si..
39.00 zł
DEIR I. Wyzwolenie - Dimitri  Wereszczagin
Nowość
"Otwierając tę książkę uzyskacie szansę na zmianę swego życia przez wyjście na nowy poziom ewolucji. Przyniesie ona zrozumienie prawdziwej przyczyny zdrowia i wszystkich chorób, ludzkiego postępowania i kolei losu. Uwolnicie się od wpływów wielkich energetycznych pasożytów manipulujących ludźmi i zm..
25.00 zł
DEIR II. Kształtowanie - Dimitri Wereszczagin
Nowość
Czytając pierwszą książkę i poznając metody DEIR pierwszego stopnia, uczyliście się pracować ze swoją energetyką. Potraficie zauważać oddziaływania energetyczne z zewnątrz i chronić się przed nimi. Możecie zdiagnozować stan energetyki innych osób. Nauczyliście się uwalniać od patologicznych połączeń..
25.00 zł
DEIR III. Oddziaływanie  - Dimitri Wereszczagin
Nowość
Otwierając tę książkę, otrzymujecie szansę zmiany na zawsze swojego życia poprzez wzniesienie się na nowy stopień ewolucji. Zostaną przed wami odkryte prawdziwe przyczyny zdrowia, choroby, postępowania i ludzkiego losu.Uwolnicie się od wpływu wielkich energetycznych pasożytów rządzących ludźmi i pop..
25.00 zł
Od magii do psychotroniki - Lech Emfazy Stefański
Nowość
Psychotronika i parapsychologia – dowiedz się co to jest, zainwestuj w swój rozwój duchowyTelepatia, przeczucia, dermooptyka, telekineza – te wszystkie zjawiska, które obejmują postrzeganie pozazmysłowe zgłębia psychotronika. Dzięki tej publikacji Ty również będziesz mógł zapoznać się z wiedzą, któr..
29.00 zł
Psychotronika – współczesna nauka o świadomości - dr Danuta Adamska-Rutkowska
Nowość
Psi – zdolności paranormalne zwykłych ludziKażdy z nas ma jakieś zdolności paranormalne czy Psi! Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę, a tym bardziej nie potrafi z nich świadomie korzystać. Prorocze sny, przeczucia, że za chwilę się coś wydarzy lub radiestezja są sygnałami odbieranymi przez św..
49.00 zł
W książce znajdziesz sposób, aby napełnić życiodajną energią pożywienie i wodę, aby z ich pomocą wzmocnić swój organizm. Stosując proste techniki, oczyścisz aurę i odblokujesz czakry. Reiki nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią. Jest energią i sztuką jej wykorzystania ..
30.00 zł
Tajemniczy krąg zjawisk psi - Leszek Matela
Chwilowo brak
Książka kierowana do odbiorców zainteresowanych niezwykłymi zjawiskami, trudnymi do wyjaśnienia przez współczesną naukę. Wokół nas ma miejsce cały szereg zjawisk, których konwencjonalna medycyna i nauka nie są w stanie wyjaśnić. Czy musimy skazywać się na życie w niewiedzy? Nie – wystarczy skorzysta..
39.00 zł
Wyświetlono: 1 do 12 z 12 (1 stron)
Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE