Learn More

HandL

Muzyka Zen - Karunesh


Film pochodzi z youtube - Karunesh Music Sounds


Chcę wykraczać poza granice i bariery oddzielające różne kultury, łącząc różne style muzyczne i pozwalając im płynąć i tańczyć razem. Muzyka jest jedynym językiem na świecie, który wszyscy rozumieją we wszystkich kulturach, religiach i wierzeniach Karunesh

Aszram Osho

Bruno Reuter, alias Karunesh (urodzony w 1956 w Kolonii w Niemczech) jest niemieckim kompozytorem muzyki new age. Po poważnym wypadku drogowym wyjechał w 1979 do Indii, gdzie poznał Osho (Bhagwan Shree Rajneesh), przeszedł inicjację w aszramie w Punie i przyjął imię "Karunesh", co w sanskrycie znaczy "współczucie". Po powrocie do Niemiec przez pięć lat mieszkał w Hamburgu we wspólnocie Rajneesh, gdzie stykał się z muzykami z całego świata. W 1987 wydał pierwszy album Sounds of The Heart ("Dźwięki serca"), zaliczony do klasyki gatunku. Każdy następny album odnosił spory międzynarodowy sukces.


Muzyka stylu new age oraz world fusion

Jest uznawany za jednego z najbardziej znaczących kompozytorów muzyki stylu new age oraz world fusion. Od 1992 mieszka na Maui (Hawaje)


Współczucie i mądrość

Współczucie jest nierozłącznym dopełnieniem intuicyjnej mądrości – Pradżni. Mówi się, że Karuna jest współczuciem uzupełnionym przez mądrość, a Pradżnia jest mądrością uzupełnioną współczuciem. Nie istnieje głęboka mądrość bez współczucia, ani głębokie współczucie bez mądrości. Mądrość bez współczucia jest biernym i chłodnym stanem nie przynoszącym pożytku, a współczucie bez mądrości oznacza brak zrozumienia przyczyn obecnego w świecie i w nas cierpienia. Dla przykładu nie jest możliwe posiadanie głębokiego wglądu w to, że wszystkie istoty mają tę samą naturę i są połączone szeregiem przyczyn i skutków, a jednocześnie żywić awersję do kogokolwiek. Podobnie trudna jest sytuacja, w której ktoś solidaryzuje się z cierpieniem innych, lecz nie ma żadnego pomysłu na to, jak mądrze zadziałać. Nauczyciele buddyjscy zalecają więc rozwijanie mądrości i współczucia jednocześnie, nie tylko dlatego, że nie jest możliwa pełna realizacja jednego bez drugiego, lecz także po to, aby uniknąć niepowodzeń wynikających z ewentualnego dysonansu.


V wymiar muzyki

Dyskografia:
Sounds Of The Heart (1984)
Colours Of Light (1987)
Sky's Beyond (1989)
Heart Symphony (1991)
Heart Chakra Meditation (1992)
Beyond Body And Mind (1993)
Secrets of Life (1996)
Chakra Sounds (1997)
Zen Breakfast (2001)
Nirvana Cafe (2002)
Global Spirit (2003)
Call Of the Mystic (2004)
Global Village (2005)
Joy of Life (2006)
Enlightenment (2008)
Heart Chakra Meditation 2 – coming home (2009)
Path of Compassion – compilation (2010)
Beyond Time – compilation (2010)
Enchantment – compilation (2010)
Colors of the East (2012)
Baby Massage (2012)
Sun Within (2016)

Karunesh

Moja Muzyka

Rhythym jest pożywieniem dla ciała, melodia odżywia serce ich atmosfera wypełnia duszę - moja muzyka dotyka słuchacza na wszystkich trzech poziomach


Medytacja Karuna: praktyka współczucia

Praktyka karuna bhāvanā (wzbudzanie karuna) jest popularną formą medytacji w buddyzmie, praktykowaną ze świadomym oddychaniem, która polega na koncentracji ukierunkowanej na rozwijanie współczucia. Obiektem medytacji karuna jest praktyka serdecznego współczucia (współczucia empatycznego, współ-odczuwania cierpienia w jedności z innymi przy mocnym życzeniu by cierpienie zniknęło) wobec wszystkich czujących istot. Praktykę zazwyczaj rozpoczyna się od kultywowania współczucia w stosunku do siebie samego (choć nie jest to w szczególny sposób wskazywane przez Buddę w sutrach), następnie pole skupienia rozciąga się na osoby bliskie sercu, przyjaciół, nauczycieli, znajomych i obcych ludzi, a w końcu na wrogów i nieprzyjaciół. Praktyka ta jest dobrym sposobem na wyciszenie rozproszonego emocjami umysłu, ponieważ jest lekarstwem na wstręt i złość, oraz wynikające z nich agresywne działania. Praktykujący pracując z serdecznym współczuciem wzbudza w sobie intencję nie wyrządzania krzywdy. Odczuwa także coraz mniejszą potrzebę unikania kontaktu z cudzym i własnym cierpieniem. Celem wzbudzania tego specyficznego stanu emocjonalnego jest uzyskanie doświadczenia nierozdzielności siebie i innych, solidarności z innymi, poprzez poczucie, że każdy tak samo pragnie uniknąć cierpienia. Nie jest koniecznie potrzebnym stawianie się w pozycji "ratownika", nie jest niezbędnym mieć "mniej cierpienia" od tych, którym dobrze się życzy. Jeśli praktykujący ma z tym problem, to po prostu powinien więcej energii poświęcić na rozwinięcie aktywnego współczucia w stosunku do samego siebie.


Intencja niekrzywdzenia

Karuna wyraża współczucie, jak również "mocne życzenie wyzwolenia innych od ich cierpień". Wykonując praktykę Karuny medytujący recytuje określone słowa i zdania celem wzbudzenia w swym sercu miłosierdzia, swoistej postawy chęci i gotowości niesienia pomocy przy kontakcie z cierpieniem. Siła tego doznania nie zależy i nie jest ograniczona przynależnością do konkretnej rodziny, religii, lub klasy społecznej. Medytujący może pomóc sobie w tym procesie przywołując bliskie osoby i ich problemy, sytuacje i stany przez które sam przechodził i/lub w których uczestniczył. Jeśli wystąpi poczucie winy to praktykujący powinien pozwolić mu się pojawić i zaniknąć, ustąpić miejsca serdecznemu współczuciu. Pomocne może być w tym spostrzeżenie, że dobra motywacja i dobre życzenia są o wiele bardziej praktyczne, niż utrzymywanie poczucia wyrządzonej komuś krzywdy, ponieważ dobre życzenia są podstawą dla dobrego działania. Intencja nie wyrządzania krzywdy jest to myśl kierowana przez współczucie (Karuna), powstająca jako przeciwieństwo myśli okrutnych, agresywnych i pełnych przemocy. Współczucie stanowi dopełnienie miłującej dobroci. Miłującą dobroć charakteryzuje życzenie innym szczęścia i dostatku, współczucie zaś charakteryzuje się życzeniem, aby inni byli wolni od cierpienia; życzenie to powinno zostać rozszerzone na wszystkie żyjące istoty, bez żadnych ograniczeń. Podobnie jak Metta, współczucie powstaje dzięki wejściu w subiektywność innych, dzieleniu z innymi istotami ich świata wewnętrznego w głęboki i całkowity sposób. Współczucie rodzi się dzięki rozważaniu, że podobnie jak my, wszystkie istoty chcą być wolne od cierpienia, ale niezależnie od swych życzeń, wciąż doświadczają bólu, lęku, żalu i innych form dukkha.


Zamieszczane artykuły mają wyłącznie cel edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby wszelkie publikacje były w zgodzie z aktualnym prawem autorskim. W większości przypadków publikujemy artykuły w oparciu o PRAWO CYTATU. W przypadku stwierdzenia naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o Kontakt
Źródło artykułu znajdziesz na wikipedii,
opracowanie i kompilacja tekstów IPm三尚

Identity & Categories

You are in Good Hands

Hire Us

Therapy News

Magazyny tematyczne z najciekawszymi informacjami
dobre mapy dla instrukcji obsługi człowieka

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More

Terapia Mandalami

Malarstwo Urszuli Broll

Read More
6
k

Lines of Code

5

Award Winners

15

Multiple Pages

2
x

Faster Support

Plan

Finding your Plan

Individual

  • Mobile-Optimized Website
  • Powerful Documentation
$ 39

Team

  • Mobile-Optimized Website
  • Powerful Documentation
  • Sell Unlimited Products
$ 59

Enterprise

  • Mobile-Optimized Website
  • Powerful Documentation
  • Sell Unlimited Products
  • 24/7 Customer Support
$ 79

Testimonials

Image

" I have purchased many great templates over the years but this product and this company have taken it to the next level. Exceptional customizability. "

Jake Richardson / Google

Image

" I have purchased many great templates over the years but this product and this company have taken it to the next level. Exceptional customizability. "

Anna Kusaikina / Apple

Image

" I have purchased many great templates over the years but this product and this company have taken it to the next level. Exceptional customizability. "

Lucas Richardson / Microsoft

Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo